Oksana Sinkova on silmapaistvamaid Eesti flöödisoliste. Ta on võitnud esikohti mitmel mainekal konkursil, kokku üle 14 konkursi. 2008. aastal pälvis ta esikoha ning enamuse eriauhindadest Eesti Interpreetide Vabariiklikul Konkursil puhkpillidele. Interpreet on pälvinud esimesed preemiad Eesti Lastemuusikakoolidevahelisel konkursil (1991), Üleliidulisel konkursil “Noor Virtuoos” (1991), Eesti Muusikakoolidevahelistel konkurssidel (1994, 1995), Grand Prix Eesti Muusikakoolidevahelisel konkursil (1997), esimese preemia Eesti Muusikaakadeemia ja Soome Sibeliuse Akadeemia vahelisel J.S. Bachi konkursil (1998), võitnud Yamaha konkursi 1999. 2000. aastal pälvis ta Grand Prix Üleriigilisel Bachi konkursil, kus žürii otsustas preemiaid ümber jägada ning esimese preemia asemel erandina välja anda Grand Prix. Oksana Sinkova on Üleriigilise konkursi Con Brio 2000 finalist, rahvusvahelise konkursi Jurjanū Andrejs International Competition 2001 (Riias) finalist, ning rahvusvahelise PACEM IN TERRIS konkursi laureaat (Bayreuth, 2005), kus osales üle 200 interpreeti 33 riigist.
Talle on omistatud Lord Carlisle’ eriauhind ning tiitel „Noor Muusik 2008”.
Aastast 2008 töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõuna. 2000 – 2009. aa. töötas ta teater “Vanemuine” sümfooniaorkestris flöödirühma kontsertmeistrina, 2008-2011 abikontsertmeistrina Rahvusooper „Estonia“ sümfooniaorkestris. 1999-2017 aa. tegi koostööd Narva Sümfooniaorkestriga flöödirühma külaliskontsertmeistrina. Ta on mänginud mainekas rahvusvahelises noorteorkestris European Festival Orchestra Helmut Rilling’i juhatusel ning olnud Gustav Mahler Jugendorchester’i reservis.
Oksana Sinkova on lõpetanud Tallinna Lastemuusikakooli Riho Joonase flöödiklassis ja Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli Kaljo Westi flöödiklassis, mõlemaid koole lõpetas ta kiitusega. 2002. aastal lõpetas ta cum laude (kiitusega) Eesti Muusikaakadeemia Neeme Punderi ja professor Matti Helini (Sibelius-Akadeemia) flöödiklassis, 2006. aastal lõpetas samas kiitusega magistratuuri Neeme Punderi flöödiklassis ja talle omistati muusikamagistri kraad. Aastast 2006 jätkab õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris. 2004-2005 aa. täiendas ta end Hamburgi Muusika- ja Teatri Kõrgkoolis prof. Moshe Aron Epsteini juures. Lisaks sellele on ta osa võtnud mitmete maailmakuulsate flöödimängijate meistrikursustest: Peter-Lukas Graf, William Bennett, Jaap Frank, Jean-Claude Gerard, Renate Greiss-Armin, Patrick Gallois, Giorgio Blasco, Giorgio Marcossi, Barbara Giesler, Moshe Aron Epstein, Harrie Starreveld, Liisa Ruoho, Matti Helin ning Maarika Järvi.
Ta on edukalt läbi viinud meistrikursusi Eestis, Lätis, Leedus ja Itaalias, olnud žüriiliige mitmel konkursil, esinenud solistina Eesti ja välismaa orkestrite saatel. Ta tegutseb aktiivselt solisti ja kammeransamblistina ning edukalt esinenud soolokontserditega mitmes Euroopa riigis ning ka USAs, sealhulgas mainekas Carnegie Hallis. Ta on olnud Tartu Puhkpillikvinteti asutajaliige, trio „Madrigale” asutajaliige ning mänginud mitmes kammeransamblis. Tema virtuoossus ja loomingulisus inspireerisid teda tegema mitu seadeid viiulirepertuaari säravaimatest teostest. Teinud lindistusi Eesti Raadiole, sh eesti muusika esiettekandeid (Erkki-Sven Tüür, Margo Kõlar, Rein Rannap), talle on pühendatud Vsevolod Pozdejevi süit flöödile ja klaverile (2005).